2012 Başak burcu yorumu

TEDBİRLİ OLMAK İYİDİR

Uranüs-Koç burcu seyri devam etmekte. Tüm burçlar açısından önemli değişimlerin simgesi. Değişim konusunda bir toprak burcu olarak güvenliğinize her zaman değer verdiğinizi, cesur meydan okumalara alışık olmadığınızı biliyoruz. O zaman şimdiden kendinizi hazırlasanız iyi olur. Çünkü önümüzdeki yedi yıllık süreçte en fazla hız kazanacağınız konu parasal meseleler. Bir yandan Satürn Terazi burcu etkisi altında kazanımlarınız konusunda dikkatli olmanız gerekiyor diğer yandan Uranüs nedeniyle finansal konularda yaşanabilecek krizler için mücadele etmeniz. Ne olursa olsun bu dönemde o muhteşem akıl gücünüze fazlasıyla ihtiyacınız var. Beklenmedik parasal dalgalanmalardan korunmanızın yolu, dikkatli bir bütçe hazırlamak ve harfiyen uymakla mümkün. Yatırım veya iş ortaklığı konularında öncelikle önünüzü görmeye çalışınız. Ben Uranüsün Koç burcu seyri sırasında eş veya ortaklarınızın size yaşatabileceği finansal sorunlara karşı tedbirli olmanızdan yanayım. Bankalar(kredi borçları) konusunda lütfen bilinçli davranmaya çalışınız. Çünkü güvenerek çıkacağınız bir yolda yalnız kalmanız mümkün. Bir adım atarken bunun doğurabileceği sıkıntıları önceden görmeniz gerekiyor. Sağlam temeli olmayan hiçbir borcun altına girmeyiniz. Eşinizle olan paylaşımlarınızda yaşanabilecek duygu fırtınalarına yakalanmamak için dikkatli olun. Eğer evli değilseniz seçiminizi yaparken şu anki durumdan ziyade ilerisini gözetmeye çalışın.

GÜVENLİK DUYGUSU

Sevgili Başaklar Jüpiter astrolojik olarak geçtiği yaşam alanı ve yıl içindeki görünümleriyle karşımıza çıkabilecek fırsatların, genişlemenin işaretçisidir. 11 Haziran tarihine kadar devam edecek Jüpiter-Boğa burcu seyri hayatı algılayış biçiminizi sağlam ve köklü anlamda oluşturmanızda, inancınızı güçlendirmenizde destekleyici bir yansımadır. Yüksek eğitimle alakalı konularda yardımcınızdır. Uzak tanıdıklarınızla olan bağlantınızı güçlendirdiği gibi, diğer insanlarla olan maddi ve manevi paylaşımlarınız yönünde de size arka çıkan bir enerjidir. Kendinizi ve sahip olduğunuz değerlerinizi koruma altına almanızı, daha fazla geliştirerek büyütmenizi sağlayan bu enerji, güvenlik-huzur olgularını hayatınızda köklendiricidir. İster akademik ister ticari isterseniz fikirsel yönde gelişmeyi kafanıza koyun, hangi anlamda olursa olsun Jüpiterin desteğini yüreğinizin içinde hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Jüpiterin ilerleyeceği bu alan zodyakta kendi evi olduğu için kişinin geliştirmesi gereken kendi değerleri, yetenekleri ve kendi kaynaklarıdır. Bu alanda Jüpiter inancı ve güveni besler. Bu olumlu besleyiş insan için gayet faydalıdır. Hayattan umudunu kesmez, nasılsa bir şekilde hallederim diyerek yol alır. Jüpiter-Boğa burcu geçişi eğitim hayatınızla ilgili konularda yardımcınızdır. İmtihanı kazanmanız veya uzmanlık dalınızla ilgili ihtisas yapmanız anlamında itekleyici olur. Kişi geçmişini, geleceğini bilmek, ayaklarını sağlam olarak yere basmak ve güven içinde yaşamak ister. Bugüne dek hiç görmediği uzak akrabalarıyla bir araya gelir. Eşinin ailesiyle olan ilişkisini çözüme kavuşturur. Bilmediği konular üzerinde kafa yorar ve nasıl daha rahat yaşarım sorusunun cevabını bulmak ister.

RUH EŞİMİ ARIYORUM

3 Şubat 2012 itibariyle Balık burcunda ilerleyecek Neptün, ilişki veya evlilik konusunda ideallerinizi, beklentilerinizi ve hayallerinizi besliyor. İnsan ister istemez ruh eşini arıyor veya hayatındaki kişinin ruhunu tamamlamasını bekliyor. Hayatınıza girecek kişinin sizin öbür yarınız olmasını arzulayabilirsiniz. Devam eden ilişkinizdeki sorunları tabii ki yine ciddi bir biçimde ele almak lazım. Bu dönemde ne kadar bilinçli tercihler yaparsanız o denli huzur bulmanız mümkün. Her Başak aynı durumları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarsak Neptün bu dönemde ruh eşinizi bulmanızda destekleyici olurken kimileriniz için her türlü soruna rağmen ilişkinizi sürdürme anlamında bir yanılsama yaratabilir. Ancak benim tavsiyem en azından bu yıl yukarıdaki tarihlerde nasıl bir ilişki yaşamak istiyorsunuz ve nasıl bir tercihte bulunmanız gerekiyor sorusuna bilinçli bir şekilde cevap aramanızdır.

ORTAKLAŞA KAZANÇLAR

5 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda seyrini sürdürecek Satürn, iş veya özel ilişki yoluyla maddi ve manevi alanda güçlenmeniz ve yeni ortaklıklar kurabilmeniz ve değerlerinize sahip çıkmanız yönünde sizleri etkilemeye devam ediyor. Bu tarihler arasında, hayatınızda neyin değerli olduğunu anlamanızı sağlayan deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. Eş veya ortak ilişkileri yoluyla maddi gelir elde etmeniz mümkün olduğu gibi, kimi zaman bu gelirlerin sizi kısıtladığını, disiplin altına aldığını fark edebilirsiniz. Ortaklık ilişkisi ister evlilik isterse iş anlamında kurulmuş olsun, öncelikle kimle beraber olduğunuzu iyi bilmelisiniz. Aynı şekilde sizin haliniz vaktin yerindeyse, birlikte olduğunuz kişi üzerinde parasal denetim uygulayabilirsiniz. Bu ise karşı tarafın sıkılmasına neden olabilir. Tutumluluk bu sürecin etkili yansımalarından biridir. müneccim Kendinizi güvende hissetmek için en gerekli ihtiyaçlarınızı bile karşılarken aşırı dikkat sarf edebilirsiniz. Maddi konularda sistemli ve planlı şekilde hareket etmeniz gereken bu dönemde, birikimlerinizi değerlendirirken dikkatli düşünmenizi tavsiye ediyorum. Özellikle evli Başaklar bütçeleri konusunda hassas davranmalıdırlar. Yeteneklerinizi maddi kazanç sağlamak adına yönlendireceğiniz bu zamanda, düzenli bir gelir için, disiplinli çalışmak esastır. Ortaklık teklifleriyle karşılaştığınızda, kimlerle iş yaptığınızı iyi bilmelisiniz. Eğer ortaklaşa işlerde bir eksiklik ve engel oluşursa açık ve net bir şekilde sıkıntınızı dile getirmelisiniz.Kimileriniz bu dönemde aşkı parayla karıştırabilir, maddi gücü yerinde olan bir kişiyle evlilik yapmayı düşünebilirler. Sizden yaşça büyük veya kariyer sahibi insanlar dikkatinizi çekebilir. Ne durumda olursanız olun bu enerji altında dikkat edeceğiniz husus, kendi değerinizi para, şöhret, güzellik ve karizmatik görünümünüzle eş değer görmek değerlerinizi sağlam bir şekilde oluşturmaya gayret etmelisiniz.

7 Şubat-25 Haziran tarihleri arasında Satürn geri harekette olacaktır. Bu tarihler arasında gelir gider dengenizi iyi kurgulamanız, karşınıza çıkacak teklif ve yeniliklerde dikkatli olmanız, iyice gözden geçirmeniz şarttır. Maddi açıdan dikkatli olma zamanıdır. Duygusal, ruhsal ve manevi açıdan durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele alma zamanınızdır. Kimi zaman iş veya özel ortaklığınızı aşırı derecede savunurken, bazen de dengesiz davranmak mümkündür. Kazanımlarınız konusunda yalnız başınıza olmanız gerektiğini düşünerek, paylaşımda bulunmaktan çekinebilirsiniz. Aşırı kontrol veya tümüyle kontrolsüzlük gibi durumlar oluşabilir. Böyle dönemlerde hayati kararlar vermeden önce iyi düşünmek, sorunları mantıklı bir şekilde ele almak gerekir. İlişkinizde ve iş ortaklığınızda aksama yaratan durumları bu süreç içinde gözden geçirebilir, neler yapmanız gerektiğini saptayabilirsiniz. Bu saptamaları geri hareketin bitim tarihinden sonra yürürlüğe koyabilirsiniz.

YENİ STATÜ ALANLARI

11 Haziran itibariyle İkizler burcunda seyrini sürdürecek Jüpiter, yenilik anlamındaki işler için kişinin hevesliliğini yükseltici, coşkulandırıcı bir yansımadır. Ancak sorumluluklar konusunda dikkatli olmak gerekir. İş hayatında dakiklik, verilen işleri zamanında yapmak, patron konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmek çok önemlidir. Eğer belli bir disiplin altında çalışmanız gereken bir göreviniz varsa, bu süreçte planlı hareket etmezseniz kolayca dağılabilirsiniz. Genelde Başaklar çalışma hayatında dakik ve titiz insanlardır. Fakat dönemin enerjileri gereği bazılarınız bunun tam tersi hareket edebilirsiniz. Yeni iş arayanların genel olarak bu süreçte serbest çalışma, günlük çalışma saatlerini kendileri ayarlama türünden alanlara yönelmelerini öneririm. Tabii ki bu biraz da sizin yeteneklerinize bağlıdır. Sözgelimi part-time işler, pazarlama, muhabirlik, yazarlık daha serbest çalışma anlamında olumlu tercihlerdir. Yabancı dil veya eğitim alanında ders eğitmenliği, tercümanlık, internet üzerinden satış ve pazarlama işleri kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz ve kendi başınıza yürütebileceğiniz meslekler olarak öne çıkmakta. Bu dönemde işinize adapte olmakta zorlanmazsınız ancak işi tam anlamıyla köklendirmekte zorlanmalar görülebilir. Haberleşme, seyahat konuları yine bu dönemin etkileri arasında yer almakta. Aileniz veya kardeşlerinizle iş yapmak konuları da sürecin etkisi altında görülebilir. Görülüyor ki, serbest çalışmaya dönük meslekler Başaklar için dönem boyuna gayet etkili. İş başvurularında 1 Eylül-17 Eylül tarihleri uygun gözükmekte. Ayrıca bu tarihler arasında girişimlerinizi dış dünyada akıllı bir şekilde yönlendirmeniz daha kolaydır. Dağılmadan, iyi bir analiz yaparak doğru tercihlerde bulunabilirsiniz. 4 Ekim 2012 Jüpiter geri harekete başladığında iş konularında geldiğiniz noktayı şöyle bir gözden geçirmenizde yarar var. Bu süreçte farklı bir alana kaymak, iş ilişkilerinde daha dikkatli olmak, ani kararlardan kaçınmak gerekir.

KONSANTRASYON GÜCÜ

5 Ekim 2012 itibariyle Akrep burcunda ilerleyecek Satürn, bilinçli düşünmenin mutlaka gerektiğini, gereksiz güç savaşlarının sizi yorabileceğini, kendinize şöyle bir dışarıdan bakarak yeni bir pencere açmak için kararlı olmanızı öğretmek sizi test edicidir. Hedefinizin eğer farkındaysanız, çevrenizde olan bütün maskeli insanları tek tek hayatınızdan ayıklamak isteyebilirsiniz. Bu alan düşüncenin, eğitimin, yakın çevre ilişkilerinin ve günlük hayatta nasıl irtibatta bulunduğunuzun simgesidir. Nasıl konuşmaktasınız, insanlarla nasıl bağlantı kuruyorsunuz, çevrenize bakış açınız nedir gibi bütün soruları bu transitin sonuna kadar deneyimleyebilirsiniz. Bundan önceki Satürn-Terazi burcu seyrinde kendinize ait olan maddi ve manevi değerleri dengeli bir şekilde kullanmayı, yerli yerine oturtmayı öğrenmiştiniz. Şimdi bu farkındalığı, iletişimin türlü yollarıyla önce yakınlarınızla daha sonra başkalarına ifade ederek, karşınıza çıkması muhtemel engelleri ilerleme taşı olarak kabul ederek gerçek olanın peşine düşebilirsiniz. Yani kim olursa olsun, sizi kandırmasına, sahte düşünceleriyle oyalamasına izin vermeniz artık mümkün değil. Kontrol kurmayı, güçlü bir güven duygusuyla hareket etmeyi, gerçeklerin peşine düşmeyi tercih edebilirsiniz. Konuşmalarınızla, duruşunuzla, düşüncelerinizi öylesine kuvvetli bir şekilde gösterirsiniz ki, artık ikinci rollerde bulunmaya sabrınız yoktur. Derinlikli düşünerek, etrafınızda olan bitenle yetinmeyerek, gerçeğin peşinden koşarak ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Ancak Satürn-Akrep burcu geçişinin gölgelerine dikkat ediniz lütfen. İnsanlara bir şeyleri ifade ederken, onların üzerinde hükümran olmaya kalkışmayınız. Ilımlı ve mütevazı olmayı ihmal etmeyiniz. Ne zaman çok sert ve aşırı baskıcı bir tavırla hareket ettiğinizde durup şöyle bir kendinize bakınız. Yüzleştikten sonra kalp almayı, insan kazanmayı da ihmal etmeyiniz. İnatçı çekişmelerden uzak durunuz.

AŞKTA DÖNÜŞÜM ZAMANI

2024 yılına kadar Oğlak burcunda ilerlemesine devam edecek Plutonun yansımaları hakkında hepimiz az çok bilgi sahibiyiz. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Başaklar, yaratıcı faaliyetleriniz. Çocuklarınız ve aşk ilişkileriniz yoluyla dönüşümünüzü gerçekleştirmek üzere deneyimler yaşatabilir. Kendinizi dış dünyada ifade edebilmek adına son derece istekli olacağınız bu süreçte, iyi bir şekilde tanınmak ve en iyi olmak adına azimle yol almanız mümkündür. Kimileriniz için bu süreçte çocuk sahibi olmak isteği oldukça baskındır. Bu amaçla tüm yöntemleri denemekten yana olabilirsiniz. Eğer siz bu süreçte bu konuları ölüm kalım haline getirmeden, belirli bir olgunlukta ilerleyerek durumunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirip düzenleyebilirseniz sonuç gerçekten olumlu olabilir. İçinizde hissettiğiniz baskının tümünde kendinizi gösterme hevesi yer aldığı için farkında bile olmadan tuhaf davranışlarda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle sorumluluklarınızı bilmeli, eksiklerinizi tamamlamalı, yanlışlarınızı düzeltme yoluna gitmelisiniz. İlişkilerinizde baskı kurmak, yönlendirmeye çalışmak veya isteklerinize uyulması yönünde direktifler vermek son derece yanlıştır. müneccim Bu dönemde çocuklarınız yoluyla dönüşümde bulunabilir, onlar aracılığıyla hayatın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız aşk ilişkilerinde cinsellik teması oldukça yüksektir ama dikkatli seçimlerde bulunmak kesinlikle gereklidir. Bu dönemde öncelikle kendi içinizdeki yeteneklerinizi hayata geçirmeli, ruhsal olarak güçlü olmayı başarmalı ve ya hep ya hiç tarzı, saplantılı davranışlar içine girmemeli ve kimsenin sizin gibi düşünmesini beklememelisiniz. Önemli olan size verilecek gücü gerekli alanlarda gerektiği zamanlarda ve dozajında kullanmaktır. Enerjinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz takdirde hakikaten başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gelişiminizi sağladığı gibi, kendinizdeki eksikleri tamamlamak adına da son derece önemlidir. Böylece siz, kendinizi yeniden oluşturabilecek ve kaderinizi yeniden çizebileceksiniz.